Haber

221B Polisiye Festivali başlıyor

Polisiye Kültür Dergisi 221B, 5. Yaşını polisiye festivaliyle kutluyor. Festivalde, yurtiçinden ve yurtdışından yazarlar, akademisyenler, senaristler, yönetmenler ve oyuncular polisiyenin dününü, bugününü ve geleceğini, masaya yatıracaklar.

23 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek olan festivalde altı gün boyunca 17 farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunları olacak. Polisiyeseverler festivale, festivalin resmi kanalı youtube/mylosyayingrubu adresine abone olarak katılabilecekler.

221 Polisiye Festivali’ne; Bron / Broen ve Marcella dizilerinin senaristi Hans Rosenfeldt, Trapped dizisinin başrol oyuncusu Ólafur Darri Ólafsson; Ceset ve Görünmeyen Misafir gibi başarılı polisiye filmlerde imzası olan senarist ve yönetmen Oriol Paulo; yazdığı romanlar ve senaryolarla tüm dünyadan okur ve izleyicilerin yakından takip ettiği İsveçli yazar Arne Dahl; polisiye alanında önemli çalışmalarıyla bilinen İngiliz yazar ve gazeteci Barry Forshaw; dünyanın en önemli Sherlock Holmes uzmanı Leslie S. Klinger konuk olacaklar.

Timur Soykan, Mahfi Eğilmez, Yeşim Ustaoğlu, Ümit Ünal, Miray Daner, Boran Kuzum, Ercan Mehmet Erdem, Damla Sönmez, Ahmet Ümit, Alper Canıgüz, Prof. Dr. Halis Dokgöz, Armağan Tunaboylu, Çağatay Yaşmut, Suat Duman, Mesut Demirbilek, Doç. Dr. Bülent Ayyıldız, Prof. Dr. Nevin Özkan, Ercan Akbay, Gülce Başer, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Ümmü Burhan, Deniz Şaşmaz Oflaz, Şebnem Aksoy, Semih Topçu, Armağan Lale, Çağla Üren, Aslı Ildır ise Türkiye’nin polisiyesini konuşacaklar.

Yazar
Dinozor Haber
Dinozor'un gözünden kültür, sanat ve edebiyat alanındaki güncel haberlerin editörü.

Bir Cevap Yazın