Yayın İlkelerimiz

Dinozor.org isimli internet sitesi, 2020 yılı Ağustos ayında kurulmuştur. Edebiyat yazıları; tarih; bilim ve sanat; öykü, şiir ve denemeler; kitap tahlilleri; söyleşiler; soruşturma dosyaları ve edebiyat haberleri yayımlamayı hedeflemektedir.

Dinozor.orga, yukarıda belirtilen konularda yazılmış yazılar, Office Word programında hazırlanarak iletisim@dinozor.org adresine gönderilmelidir.

Dinozor.org isimli internet sitesi, gönderilen yazıları yayımlayıp yayımlamama ve gereken durumlarda üzerlerinde düzeltmeler yapma hakkına sahiptir.

Sitede yayımlanan yazıların yayın hakları Dinozor.org’a aittir, izinsiz kullanılamaz. Kaynak göstermeksizin alıntı yapılamaz.

Gönderilen yazıların hukuki ve fikri sorumluluğu yazarın kendisine aittir. Sitemiz tüm farklılıkları önemser ve bunları bir platform altında yayımlayabilir ama yayımlanan tüm yazıların içeriğinden birinci derecede yazarları sorumludur.

Gönderilen makalelerin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış ya da başka bir derginin yayım sürecinde olmaması gerekmektedir. Ancak yayın kurulunun bilgisi ve isteği dahilinde olan ve kaynağı gösterilen yazılar yayım programına alınabilir.

Dinozor.org’a iletilen her yazı editör kurulu tarafından incelenir, yayın ilkelerine uygunluğu, yazının biçimi, formatı, içeriği gibi konularda ön değerlendirmeden geçtikten sonra programa yayınlanıp yayınlanmayacağına karar verilir.